Menu

6 juli 2025

Wereldprimeur: wegens tekengevaar gesloten

In de VS is afgelopen week een strand in de staat Connecticut gesloten voor de rest van de zomer vanwege het gevaar van teken. Voor zover bekend is dit de eerste keer wereldwijd dat een recreatiegebied wordt afgesloten vanwege oprukkende teken. Het is extra bijzonder omdat het risico op een tekenbeet op stranden doorgaans heel laag is. 

Hoe komt het dat er zoveel teken zijn?

Vooral omdat het steeds warmer wordt, komen er meer teken, nieuwe tekensoorten en nieuwe ziekteverwekkers. Teken zijn door de hogere temperaturen eerder in het jaar actief en verspreiden ze zich over steeds grotere gebieden. Zachtere winters zorgen ervoor dat teken beter overleven, terwijl langere zomers hen meer tijd geven om zich voort te planten.

 In Nederland zijn tot nu toe geen gebieden afgesloten, maar er zijn wel steeds meer waarschuwingsbordjes, bijvoorbeeld op de Veluwe en de Utrechtse Heuvelrug.

Bekijk het nieuwsitem over het gesloten strand

Wat kun je doen om het risico op een tekenbeet en de ziekte van Lyme te verkleinen?