Menu

5 oktober 2025

Het Lymefonds stopt

Het Lymefonds stopt

Tot onze grote spijt: het Lymefonds stopt. De doelstelling van het fonds was met name om fondsen te werven om wetenschappelijk onderzoek te subsidiëren, om zo de diagnose en behandelingen van chronische lyme te verbeteren. Dat is onvoldoende gelukt. Het Lymefonds heeft wel vernieuwende initiatieven genomen op het gebied van preventie van tekenbeten. Dat is echter onvoldoende voor een levensvatbare organisatie.

Gelukkig wordt de Tekenbeet Preventie Check voortgezet door Stichting Tekenbeetziekten. De afgelopen jaren hebben 10.000 mensen deze online vragenlijst ingevuld.

Verder zijn er bij het Lymefonds in twee jaar tijd 9.500 tekenverwijderingskaarten besteld, tegen kostprijs. We hebben aan drie huisartsen die volgens patiënten goede lymezorg verlenen, de Lymefonds Award uitgereikt. Het Lymefonds heeft aandacht voor tekenbeetpreventie gekregen van onder andere RTL4, NPO Radio 1, het AD en het Parool.

We hebben jaarlijks een bijeenkomst georganiseerd tijdens de Week van de Teek. En we hebben het belang van een goede patiëntenregistratie op de kaart gezet bij alle organisaties op het gebied van lyme en andere post-acute infectieziekten (PAIS), zoals long-covid en ME/cvs. Dit onder andere door het organiseren van de PAIS-bijeenkomst in aanwezigheid van verschillende Tweedekamerleden in internationaal perscentrum Nieuwspoort in het gebouw van de Tweede Kamer. En het Lymefonds heeft de lyme-documentaire van Ruben Smit mede mogelijk gemaakt.

Het Lymefonds bedankt alle donateurs voor het vertrouwen en voor het mogelijk maken van deze activiteiten. We wensen de Lymevereniging en Stichting Tekenbeetziekten veel succes met het opkomen voor de belangen van mensen met chronische lyme en met tekenbeetpreventie. Het resterend bedrag doneren we aan de Lymevereniging.